top of page
1_edited.jpg

NAKLİYAT TAŞIMA

NAKLİYAT TAŞIMA (MOLOZ ALMA, TOPRAK TAŞIMA)

Son yıllarda ülkemizde inşaat sektöründe yaşanan hareketlilik ve özellikle hemen her şehirde uygulanmakta olan kentsel dönüşüm projeleri ile birlikte nakliyat taşımanın bir alanı olan moloz alma ve toprak taşıma işlemleri de önem kazanmıştır.

Moloz kelime anlamı olarak bir inşaat yapımı gerçekleştikten sonra ortaya çıkmış olan taş parçaları, toprak kalıntıları ve inşaat çöplerine verilen isimdir. Bir bina inşaatı yapılırken çok fazla moloz ortaya çıkmakta ve çevreye vermiş olduğu zarar kadar kötü bir görüntü kirliliğine de sebep olmaktadır.

İstanbul Moloz Alma & Toprak Taşıma

Sarsılmaz Hafriyat firması İstanbul Bağcılar ilçesi merkezli hizmet veren bir firma olmakla birlikte Asya ve Avrupa kıtası dahil İstanbul’un tüm ilçelerine kaliteli hizmet sunmaktadır. Bu hizmetlerden birisi de Nakliye taşıma (Moloz taşıma, Toprak taşıma) hizmetidir.

Kentsel dönüşüm uygulamasının en yoğun yaşandığı kentlerden olan İstanbul’da bu inşaatlar ve yıkım işlemlerinden sonra çok fazla bir oranda moloz alma ve toprak taşıma ihtiyacı duyulmaktadır. Ve bu iş için özel tahsis edilmiş olan araçlara yüklenen moloz yığınlarının gelişigüzel boş alanlara değil belediyelerin moloz atıkları ve toprakları atmak için belirledikleri yerlere boşaltımı yapılmalıdır. Kimi firmalar cezai yaptırımı olduğunu bildikleri halde bu kuralı göz ardı ederek yüklemiş oldukları moloz ve toprak yığınlarını yanlış bir davranış olduğunu bile bile boş buldukları arazi ve ormanlık alanlara boşaltmaktadırlar, bu hiç etik bir durum değildir.

bottom of page