top of page
1_edited.jpg

MERAK EDİLENLER

 • Firmanız Hangi Bölgelerde Çalışıyor?
  Firmamızın merkezi İstanbul fakat İstanbul’un yanı sıra tüm Türkiye de hizmet veriyoruz.
 • Ne Tür Yıkımlar Yapıyorsunuz ?
  Firmamız özellikle kapsamlı projelerde hizmet vermekteyiz. Genel manada ise; Bina yıkımları, Fabrika Yıkımları, Tesis Yıkımları, Restorasyon kapsamında bulunan itinalı yıkımlar olarak gruplandırabiliriz. Yıkım yöntemi olarak ise; Makinalı yıkım ve elle yıkım gerçekleştirebiliyoruz.
 • Fiyatlandırma neye göre yapılır?
  Size verilecek fiyat, Projenin yeri, lokasyonu, büyüklüğü ve zemin türüne göre belirlenmektedir.
 • Hafriyat için izin almalı mıyım?
  Bağlı bulunduğunuz belediyelerden resmi izin yazısı almalısınız. Dilerseniz izin işlemleri tarafımızdan halledilebilmektedir.
 • Nasıl uygulanır?
  Yapılacak uygulamaya göre gerekli olan araçlar belirlenir. Bu araçların kullanılması da ayrı bir uzmanlık alanını gerektirir. Hafriyat şirketleri kazı, enkaz kaldırma, yıkım, inşaat gibi işler üzerinde çalışırlar. Projelendirme yaparak işe başlayan bu şirketler daha sonra fay durumu analizi yaparlar. Taş yapısının incelenmesi ve toprağın yapısı gibi uygulamaları gerçekleştirirler.
 • Hafriyat Nedir?
  Hafriyat denildiği zaman aklınıza inşaat kazısından çıkan taş, toprak, demir vs atıklar akla gelebilir. Hafriyat, inşaat sektöründe yeni iş kolu haline gelmiştir. Toprak, taş veya kayalık zeminleri; kazma, taşıma, yumuşatma gibi işlemlerle şekillendirme işine Hafriyat adı verilir. Karayolu, baraj, demiryolu, madencilik ve bina inşaatı gibi projelerin önemli bir kısmı hafriyattır. Zamanımızda büyük hafriyatlar genellikle modern makina ve taşıtlarla yapılmaktadır. Kapsama giren uygulamalar; toprak kazma, kanal açma, yıkım, enkaz kaldırma vb. Ayrıca yıkın veya enkaz kaldırma uygulamaları sırasında ortaya çıkan yığınları taşımak da bir hafriyat işlemi sayılır.
bottom of page